Seniūnija

Herbas – vienas iš Užvenčio miesto ir seniūnijos heraldikos atributų. Herbo skydo raudoname lauke puikuojasi sparnuotas žirgas Pegasas ir sidabru vilnijanti upė — Venta. Herbo spalvos: aukso spalva simbolizuoja kilnumą, dorumą, protingumą, galią, raudona – drąsą, sidabro – taiką ir nuoširdumą. Pegasas – poetinio įkvėpimo ir kūrybos simbolis. Miestelio herbe buvo stengiamasi pavaizduoti tokius simbolius – figūras, kurios geriausiai atskleistų patį miestelį, jo istoriją. Herbo etalono autorius – dailininkas Arvydas Každailis.

Užvenčio seniūnija yra šiaurės vakarų Kelmės rajono dalyje ir ribojasi su Kražių, Vaiguvos, Šaukėnų seniūnijomis bei Telšių rajonu. Nuo seniūnijos centro iki rajono centro yra 25 km. Seniūniją kerta respublikinės reikšmės kelias – plentas Šiauliai – Užventis- Varniai, plentas Kelmė- Užventis- Luokė. Seniūnija, nusidriekusi per 26 kilometrus nuo Ramučių kaimo iš rytų pusės iki Ventos upės ištakų, pusiaukelėje tarp Užvenčio ir Varnių.

Per seniūnija teka Ventos, Ušnos, Aunuvos upės, yra Tyklės, Pavandenės, Gludo, Veizežerio ežerai, Girnikų kaimo paplūdimys, turime J. Smilgevičiaus parką Dvarčiaus k., daugiau nei dvidešimt senkapių. Seniūnija užima 18879 ha bendrą žemės plotą, iš to skaičiaus miškai užima 2376 ha. Seniūnijoje yra 84 kaimai ir Užvenčio miestas, gyvena 3170 gyventojų. Daugiausia gyventojų gyvena Užvenčio m., Junkilų, Girnikų, Kolainių, Minupių, Beržėnų, Pašilėnų kaimuose.
Esame nuostabia daina apie Ventos upę apdainuoto ir turtingo istorine literatūrine praeitimi krašto, didžiausia Kelmės rajone kaimiškoji seniūnija.

Seniūnijai vadovauja seniūnas Linas Mačernius.
Buvę vadovai: Liudas Girinskis ,Kostas Leščinskas, Stanislovas Bugenis, Antanas Jakštas, Antanas Giedrimas , Kazimieras Rimeikis, Ignas Januška, Antanas Jasaitis, Antanas Norkus,
Romualdas Rimantas Bugailiškis, Feliksas Varanavičius, Kristina Balsienė, Zonis Virbalas.