Užventis dailininkų kūryboje

„Begalė atsispindi grožyje, ir dėl to jis taip pagauna sielą.“ – Šatrijos Ragana

Venta, kuri pradeda tekėti už keletos kilometrų nuo miestelio, yra puikus fonas gimti menui, gyvam ir gyvybingam, kaip skaidrus sraunus upelis tekančiam per mūsų metus, per spalvingą ir kintantį gyvenimą, provokuojančiam kūrėjus, teikiančiam džiaugsmą žiūrovams, spinduliuojančiam nesenkančią kūrybos galią.

Tarptautinis akvarelininkų pleneras pradėtas organizuoti 2009 m., siekiant suaktyvinti kultūrinį miestelio gyvenimą ir dailininkų kūryba įprasminti Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimą. Užventyje vykstantiems plenerams neatsitiktinai pasirinkti akvarelės technika kuriantys dailininkai. Ieškota sąsajų su dvarų kultūra, ypatingą dėmesį skyrusiai būtent akvarelei, taip pat tai, kad iš Užvenčio yra kilęs žinomas Lietuvos akvarelės meistras Eduardas Urbanavičius.











Gerardas Bagdonavičius
1901–1986 m.

įvardijamas kaip žymiausias XX a. Šiaulių dailininkas. Jis buvo grafikas, tapytojas,
scenografas, knygų ir žurnalų iliustruotojas, ekslibrisų kūrėjas, pedagogas, fotografas, dizaineris, net
architektas, tikriausiai pirmasis lietuvių aktorius, spaudos darbuotojas, kolekcininkas, pianistas mėgėjas,
etnografas, kraštotyrininkas. Ne kartą dalyvavo ekspedicijose į Užventį bei jo apylinkes. Gausioje dailininko kūryboje atsispindi Užventis, dingęs ir esamas…
paveikslų originalai saugomi Šiaulių „Aušros“ muziejaus archyvuose














Giunteris Ulrichas
1925 m.

1944 m., Antrojo pasaulinio karo metu, kaip jaunas vokiečių armijos kareivis kariavo netoli Užvenčio. Laisvomis minutėmis jis grožėjosi Užvenčio apylinkių kraštovaizdžiu, tradicine lietuvių architektūra ir liaudies buitimi. Tuo metu akvarelėse ir pastelėse ir buvo įamžinti Užvenčio apylinkių pastatai bei jų vidaus interjeras. Šie darbai tada buvo tik pirmieji kūrybiniai bandymai būsimo garsaus vokiečių dailininko biografijoje.
paveikslų originalai saugomi Užvenčio kraštotyros muziejaus archyvuose

Eduardas Urbanavičius
1931-2008 m.

žinomas Lietuvos tapybos ir akvarelės meistras, gimęs ir augęs Užventyje. „Tapytojas, subtiliai liejęs akvareles, siekė išsaugoti šios technikos unikalumą, skatino daugelį kuriančiųjų akvarele ieškoti savo individualaus kelio, modernaus idėjų įgyvendinimo. Šios idėjos vedamas įkūrė AQUA 12 grupę, pakvietė geriausius Lietuvos akvarelės meistrus grynosios akvarelės kolekcijoms kurti ir eksponuoti visuomenei“ (Galerija ARKA 2011).
paveikslų originalai saugomi Užvenčio kraštotyros muziejaus archyvuose