www.užventis.lt, 2017-06-20

Miestelis už Ventos vėl sukvietė futbolo aistruolius

Birželio 17 d. Užventyje vyko tarptautinis futbolo veteranų turnyras „Užvenčio Taurė 2017“. Jau aštuntą kartą vykusiame turnyre dalyvavo Šiaulių FK „Aitvaras”, Lietuvos medikų rinktinės senjorai, turnyro šeimininkai ir daugkartiniai čempionai Užvenčio „Bangos“ ekipa, Šilalės senjorai, taip pat NATO oro policijos misiją vykdantys Lenkijos atstovai ir turnyro naujokai FK „Šilutės veteranai“, „Dainavos“ senjorų futbolo komanda iš Veisiejų (Lazdijų r.) ir Trakų „Trakai“.

Aikštėje vyko įtempta kova, komandos, kaip ir kiekvienais metais, kovojo dėl galimybės namo išsivežti „Užvenčio Taurę“. Pirmos grupės lyderiai Trakų komanda , kuri savo kelyje į pergalę patiesė „Aitvaro“ bei NATO komandas ir lygiosioms sužaidė su Šilutės futbolininkai, finale susitiko su antrosios grupės nugalėtojais Užvenčio „Bangos“ ekipa, kuri savo ruožtu grupėje įveikė Veisiejų ir Lietuvos medikų rinktinės futbolininkus. Sėkmė šiemet nusišypsojo šio turnyro debiutantams „Trakų“ senjorams, paskutinę minutę vienu įvarčiu 1:0 įveikusiems aikštelės šeimininkus, „Bangos“ komandą. Trečios vietos laimėtojai – Šilalės futbolo veteranai, kurie po baudinių serijos nugalėjo Šilutės ekipą.

Tradicinio turnyro organizatoriai A.Knyzelis, G. Baškys ir V. Petravičius puoselėja senas futbolo tradicijas Užventyje. Čia futbolas žaistas jau gerokai prieš Antrąjį pasaulinį karą. Garsėjo broliai Bytautai – Adolis, Julius ir Antanas bei kiti. Užventiškiai dominuodavo ne tik savo rajone, 1967 m. ir 1968 m. buvusio Užvenčio tarybinio ūkio futbolo komandai buvo patikėta ginti Lietuvos sporto garbę buvusios Sovietų Sąjungos kaimo sporto draugijos „Auksinė varpa“ taurės turnyre. Su nostalgija prisimindami savo vaikystės dienas, kai į futbolo varžybas miestelyje plūsdavo minios žmonių, „Užvenčio Taurės“ organizatoriai siekia populiarinti futbolo žaidimą jaunimo tarpe, motyvuoti ir skatinti vietos gyventojus rinktis pozityvų ir turiningą laisvalaikį.

Kaip ir kasmet, tarptautinio futbolo turnyro dalyviai galėjo prisidėti prie Užvenčio kultūrinių erdvių kūrimo – liepos mėnesį vyksiančio menininkų plenero metu ketinama sukurti kryžių, kuris bus skirtas Užvenčio miestelio 480 – ies metų jubiliejui įamžinti.


  Nuotraukos – J. Knyzelytė