www.užventis.lt, 2016-06-25

„Užvenčio Taurė 2016“ iškeliauja į Portugaliją

Kai futbolo sirgalių širdys pulsuoja Prancūzijoje vykstančiu Europos futbolo čempionato ritmu, Lietuvoje futbolo gyvenimas taip pat nestovi vietoje. Birželio 25 d. Užventyje jau septintą kartą vyko tarptautinis senjorų futbolo turnyras „Užvenčio Taurė 2016“.

Užventyje futbolas žaistas jau gerokai prieš Antrąjį pasaulinį karą. Garsėjo broliai Bytautai – Adolis, Julius ir Antanas bei kiti.Užventiškiai pirmaudavo ne tik savo rajone, 1967 m. ir 1968 m. buvusio Užvenčio tarybinio ūkio futbolo komandai buvo patikėta ginti Lietuvos sporto garbę buvusios Sovietų Sąjungos kaimo sporto draugijos „Auksinė varpa“ taurės turnyre.

Su nostalgija prisimindami savo vaikystės dienas, kai į futbolo varžybas miestelyje plūsdavo minios žmonių, „Užvenčio Taurės“ organizatoriai futbolistai A. Knyzelis ir G. Baškys siekia atgaivinti futbolo tradicijas Užventyje. Pagrindinis šio turnyro tikslas – populiarinti futbolo žaidimą jaunimo tarpe, parodyti, kad amžius nėra kliūtis šiai sporto šakai. Motyvuoti ir skatinti miestelio gyventojus rinktis pozityvų ir turiningą laisvalaikį. Taip pat skatinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir užsienio futbolo komandų. Turnyras vyko su paramos misija. Komandos buvo kviečiamos prisidėti prie kultūrinės erdvės Užventyje kūrimo.

Šiais metais aikštėje dėl Užvenčio taurės susigrūmė kasmetiniai turnyro dalyviai Šiaulių „Aitvaro” futbolininkai, Lietuvos medikų rinktinės senjorai, iš paskutinio medikų pasaulio čempionato parsivežę bronzą, Klaipėdos senjorų futbolo klubo atstovai, turnyro šeimininkai ir daugkartiniai čempionai Užvenčio „Bangos“ ekipa, jau dukart turnyre triumfavę prokurorų klubo „Justicija“ futbolininkai, NATO oro policijos misiją vykdantys Portugalijos atstovai, taip pat Šilalės senjorų ekipa.

Po penkių valandų įnirtingų kovų aikštėje Užvenčio taurė atiteko NATO oro policijos misiją vykdančiai Portugalijos futbolo komandai, kuri trijų įvarčių persvara nugalėjo Užvenčio „ Bangą“. Trečios vietos laimėtojai – Šilalės futbolo veteranai rezultatu 2:0 įveikė Lietuvos medikų rinktinę.