www.užventis.lt, 2016-07-13

Prasidėjo Menininkų pleneras 2016

http://pleneras.užventis.lt/

Užventyje vykstantys plenerai yra labai savotiški. Akvarelė ir kalvystė: dvi labai skirtingos meno šakos. Akvarelė – lengva , perregima, lengvai pažeidžiama, ir kalvystė – stipri, juoda, ilgaamžė…Įdomu tai, kad Užventyje šie du tokie skirtingi menai įgauna kažkokią sintezę. Vienais metais akvarelininkai piešia saulutes, kitais metais kalviai kala molbertą. Įdomu, ar ne? Taip, kalviai per šį plenerą planuoja sukurti molbertą, kaip simbolį to, kad Užventyje vyksta Akvarelės plenerai ir kaip atminimo ženklą iš Užvenčio kilusiam garsiam akvarelės ir tapybos meistrui Eduardui Urbanavičiui. Šiais metais jam būtų sukakę 85 – eri. Taigi  šių metų pleneras ir suksis apie šį jubiliejų.

Eduardas Urbanavičius

1931 m.– gimė Užventyje. Nebaigęs mokslų, paimtas į kariuomenę ir už antisovietines kalbas

1950 – 1953 m. atsidūrė baudžiamajame batalione Sibire, žiauresniame už eilinį lagerį.

1954 – 1961 m.– studijavo tapybą Vilniaus dailės institute.

Nuo 1964 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

1992 m. E.Urbanavičius įkūrė Lietuvos akvarelininkų grupę AQUA 12 ir iki mirties buvo jos vadovas. Jo tikslas buvo išsaugoti ne mišria technika atliktą, o „grynąjį akvarelės žanrą“.

Nuo 1962 metų E. Urbanavičius pradėjo dalyvauti parodose. Surengė kelias dešimtis personalinių parodų, dalyvavo respublikinėse, sąjunginėse parodose, tarptautinėse grupinėse parodose, kasmetinėse akvarelininkų grupės AQUA 12 parodose.

Sąjunginės (Sovietų Sąjungos) parodų direkcijos užsakymu sukūrė 5 ciklus pramonine tema.

E. Urbanavičius buvo gerai žinomas akvarelininkas, gerbiamas kaimyninių šalių kolegų, apdovanotas garbės diplomais (1966, 1969, 1972, 1989 m. laimėjo Grand Prix „Baltijos kelias” Baltijos valstybių akvarelės trienalėse Rygoje. Įvertintas Kauno architektų ir dailininkų klubo „Sfinksas“ parodų (1996, 1998) diplomais.

Dalyviai

Šiais metais plenere dalyvaujantys  akvarelininkai: Voldemaras Barakauskas Gitana Kaltanienė, Eugenija Karbočienė, Valerija Medelinskienė, Eugenijus Nalevaika, Loreta Naruševičienė, Baiba Preidytė (Latvija), Justė Šaltė, Arūnas Vasiliauskas bei kalviai: Ričardas Grekavičius, Vytautas Jarutis, Albinas Jukumas, Juozas Kavaliauskas, Saulius Kronis, Egidijus Latėnas, Donatas Liekmanis, Benediktas Mikuckis, Virgilijus Mikuckis, Česlovas Pečetauskas, Eitaras Pokvytis, Evaldas Rimkūnas, Vytautas Slavinskas, Martynas Stankus, Mindaugas Stankus, Stanislovas Špukas, Darius Vilius, Edgars Vronskis (Latvija).


  Informacija – Užvenčio Kraštotyros Muziejus (2016 liepa)
  Nuotraukos – J. Knyzelytė