www.užventis.lt, 2019-04-15

Išrinktas gražiausias interneto srities vardas – Užventis.lt

Kovo mėnesį interneto vartotojai šeštąjį kartą balsavo už gražiausius interneto srities (domeno) vardus su savitomis lietuviškomis raidėmis: ą, ę, ė, į, ų, ū, č, š, ž. Daugiausia balsų atiduota svetainei Užventis.lt.     

Šiemet konkurso komisija, sudaryta iš kelių įstaigų ir organizacijų atstovų (Lietuvos kompiuterininkų sąjungos, KTU Interneto paslaugų centro „Domreg“, VU Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto, informacinių technologijų įmonių asociacijos „Infobalt“, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos) buvo atrinkusi vienuolika vardų. Naujienų portale Delfi.lt iš viso balsuota 1771 kartą.

Rinkimai pradėti rengti minint dešimties metų nuo galimybės registruoti interneto srities vardus su savitosiomis lietuviškomis raidėmis pradžios. Gražiausiais buvo išrinkti šie vardai: Klaužada.lt (2014), Voveraitė.lt (2015), VištaPuode.lt (2016), IlgasŪsas.lt (2017), Šilinga.lt (2018).

Registratorių duomenimis, vis daugiau lietuviškų prekių ženklų ir įmonių steigėjų apsisaugodami registruoja domeno vardo variantus – taisyklingą su savitosiomis lietuviškomis raidėmis ir šveplą variantą be diakritikų. Taip pavadinimas vartotojams pasiekiamas abiem būdais, o kartu jis savitesnis, išsiskiriantis interneto tinkle. (Pasaulyje daugiakalbei terpei pritaikyti domenų vardai sudaro apie 2 proc., Lietuvoje apie 1 proc.)

Simboliška, kad 2019-aisiais minint Vietovardžių metus gražiausiu išrinktas vietovardinis interneto srities vardas. Svetainė Užventis.lt kviečia atrasti miestelį „Ož Vėntos, ož upės šventos“ (žemaitiškai), neatsiejamą nuo Šatrijos Raganos, Žemaitės ir Povilo Višinskio… O šių rinkimų organizatoriai skatina registruoti nešveplus ir normaliai lietuviškus svetainių pavadinimus.

Parengė Aistė Pangonytė,
VLKK Bendrojo sk. vyr. specialistė

http://www.vlkk.lt/naujienos/kitos-naujienos/isrinktas-graziausias-interneto-srities-vardas-uzventis-lt